نظرسنجی
نظر شما در رابطه با ارائه خدمات شرکت چگونه است؟
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 413221
  • بازدید امروز : 105
  • بازدید این ماه : 8273

مکانیک خاک  شاخه‌ای از مهندسی است که به توضیح رفتارخاک می‌پردازد. علم مکانیک خاک متفاوت از مکانیک اجسام صلب و مکانیک سیالات است به این دلیل که خاک محیطی است ناهمگون و متشکل از سیالات (معمولا هوا و آب) و ذرات گوناگون (رس ، ماسه و شن)  یا گاهی مواد آلی ،مایعات ، گازها و ...مکانیک خاک،  پایهٔ علمی لازم برای تحلیل و طراحی در مهندسی خاک و پی، یکی از زیرشاخه‌های مهندسی عمران را فراهم می‌کند. مکانیک خاک برای تحلیل تغییر شکل‌ها، یا حرکت سیالات در سازه‌های طبیعی یا ساختگی (دست‌ساز بشر) که از خاک ساخته شده‌اند یا زیربنای خاکی دارند و یا سازه‌هایی که در زیرخاک مدفون شده‌اند بکار می‌رود. مانند پی ساختمان‌ها و پل‌ها، دیوارهای حائل، سدها و سامانهٔ خطوط لولهٔ مدفون در زمین. اصول مکانیک خاک در دیگر رشته‌های مهندسی مانند مهندسی زمین شناسی، خاک، سازه های دریایی، کشاورزی،هیدرولوژی و رشته  فیزیک خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شرکت عمارت خاک و پی خدماتی را در قالب شناخت خواص مکانیکی خاک ارائه میدهد که اين خدمات طيف وسيعي از فعاليت ها به شرح ذيل را شامل  مي گردد:
1- مطالعه خواص فيزيكي، مكانيكي و شيميايي خاك ها و مصالح و مصنوعات ساختماني
2- انتخاب و تعيين روش هاي مناسب در انجام آزمايش هاي مربوطه
3- انجام آزمايش هاي فني و كنترل اجرايي پروژه هاي عمراني در حين اجرا
4- فراهم نمودن امكانات مطالعات علمي، فني و تحقيقاتي به منظور آموزش كاركنان شركت و همچنين ساير دستگاهها، هماهنگ با تحولات و پيشرفت هاي علم مكانيك خاك و سنگ
5- محاسبه، مطالعه، طرح و همچنين نظارت و مشاوره در زمينه هاي مكانيك خاك و سنگ ژئوتكنيك و راه

 
درحال بارگزاری